Na co zwrócić uwagę wybierając syfon do bitej śmietany?

Na rynku dostępnych jest wielu godnych uwagi producentów syfonów do śmietany, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu w rozsądnej cenie wcale nie jest prostym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przeglądając poszczególne urządzenia.

Jaka pojemność?

Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność wybranego modelu. To właśnie ten parametr w dużej mierze decyduje o tym, ile sosu albo bitej śmietany będzie można przygotować za jednym podejściem. Osoby, które chcą jednorazowo przygotować dużą ilość piany, powinny poszukać urządzeń, które mogą pochwalić się nieco większą pojemnością. W domowych warunkach doskonale sprawdzą się modele o pojemności około 0,5 litra. Dzięki takiej pojemności bez żadnego większego problemu zdołamy udekorować nawet bardzo duże ciasto. Pamiętać należy również i o tym, że syfony do śmietany z dużą butelką sporo ważą, dlatego też dekorowanie ciasta może być nieco utrudnione. 

Wymienne końcówki

Profesjonalny syfon do bitej śmietany powinien mieć również wymienne końcówki. Jest to bardzo praktyczne i wygodne wyposażenie, dzięki któremu będzie można dekorować ciasta i desery. Warto jednak wspomnieć o tym, że specjalne końcówki w każdej chwili można dokupić oddzielnie. Przed zakupem należy upewnić się jednak, czy nasz syfon do bitej śmietany będzie do nich pasować. Na szczęście większość producentów stosuje uniwersalne otwory do których pasuje większość syfonów. 

Design ma znaczenie

Przeglądając dostępne na półkach sklepowych syfony do śmietany warto zwrócić uwagę również na ich design, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W lokalach gastronomicznych najlepiej sprawdzą się proste urządzenia o eleganckim stylu. Warto zadbać również i o to, aby obudowa była odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu syfon do bitej śmietany wygodnie leżeć będzie w dłoni.