Termos obiadowy – niezbędnik w pracy i podczas wyprawy

termos obiadowyNa pewno niejeden raz znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy termos praktycznie uratował nam życie. Kiedy wyruszamy na biwak, w daleką podróż zabieramy ze sobą naprawdę wiele rzeczy, jednak zawsze jednym z podstawowych elementów wyposażenia plecaka jest termos. Gwarantuje nam on, że w trakcie drogi napijemy się ciepłej herbaty lub kawy, zjemy ciepły posiłek. Z nim żadna długa podróż nie będzie nam straszna.

Termos – praktyczny gadżet

Na pewno zauważyliśmy, że termosy, szczególnie w tym chłodniejszym jesiennym lub zimowym okresie, noszą ze sobą praktycznie wszyscy, najczęściej do pracy, szkoły. Posiadają one niebanalny design, dzięki czemu możemy podkreślać nimi swoją indywidualność. Jednak termosy służą nie tylko do  łyknięcia w biegu ciepłej herbaty – można w nich także przechowywać… obiad. Do przechowywania żywności świetnie nada się termos obiadowy. Przed długi czas zapewni posiłkowy odpowiednią temperaturę, dzięki czemu podczas podróży czy w pracy będziemy mogli spożyć smaczny, ciepły posiłek. Termosy obiadowe świetnie spiszą się także w przypadku dostarczania obiadów dla pracowników.

Termos, w którym przechowujemy żywność najczęściej jest zakręcany od góry, ale może także być izolowany poliuretanową pianką. Może posiadać uchwyt dla lepszego przenoszenia, a także składać się z podwójnych ścianek. Możemy spotkać się także z termosami próżniowymi, które bez problemu utrzymują się na wodzie (np. dla wędkarzy), a także tymi wykonanymi ze stali nierdzewnej.